Mondu secures series A

Vandaag kondigen we met veel plezier een belangrijke mijlpaal in de geschiedenis van Mondu aan: onze Series A-ronde van $ 43 miljoen.

Sinds de oprichting in augustus 2021 zijn we gefocust op het leveren van een zeer aantrekkelijk product, het uitbreiden van ons handelsbestand en het aantal bedrijven dat we bedienen, en het vullen van ons team met toptalent. De Series A-ronde zal ons helpen om te blijven investeren in ons product en klantenwerving te stimuleren, en om later dit jaar uit te breiden naar meer Europese landen, te beginnen met Oostenrijk in juni .

“Hoewel B2B BNPL achter de BNPL-consumentenmarkt zit, geloven we dat er alleen al in Europa en de VS een kans van $ 200 miljard is, die groter is dan de wereldwijde BNPL-consumentenmarkt”, zegt Philipp Povel, mede-oprichter en co-CEO van Mondu. “Deze Series A en de steun van onze Europese en Amerikaanse investeerders zullen ons ondersteunen om ons product- en klantenbereik snel op te schalen, vooruitlopend op verdere expansie in Europa later dit jaar.”

B2B-oplossingen bouwen voor onze digitale toekomst

De BNPL-oplossing van Mondu biedt de favoriete betaalmethoden in B2B, evenals flexibele betalingsvoorwaarden bij het afrekenen. Bovendien stimuleert het de conversieratio en incrementele verkopen voor verkopers en kan het eenvoudig worden geïntegreerd via API’s, plug-ins en checkout-widgets. Zakelijke klanten kunnen ondertussen genieten van het soort wrijvingsloze afrekenervaring die ze gewend zijn van B2C-transacties.

Deze investering – geleid door het in de VS gevestigde durfkapitaalfonds Valar Ventures – stelt ons in staat om onze Buy Now, Pay Later (BNPL)-oplossing voor B2B-verkopers en marktplaatsen verder op te schalen.

De B2B e-commercemarkt is groter dan B2C, maar wordt onderbediend door het huidige aanbod, en financiering van de toeleveringsketen is een groeiende behoefte, vooral voor het MKB”, zegt Andrew McCormack, oprichter van Valar Ventures. “Online transacties met financieringsmogelijkheden zijn beperkt. Mondu lost al deze problemen op met zijn oplossing – het is een game changer.”

Eerdere investeerders Cherry Ventures , FinTech Collective en tech-ondernemers en senior executives van Klarna, Zalando en SumUp zijn ons blijven steunen als onderdeel van onze Series A.

Bedrijven helpen hun potentieel waar te maken

Zelfs als we groeien, blijft onze noorderster hetzelfde: het vereenvoudigen van het financiële leven van het MKB, zodat ze zich kunnen concentreren op hun bedrijf.

“Het concept van BNPL is niet nieuw in de B2B-wereld – offline zakelijke handel heeft er tientallen jaren plezier van gehad”, zegt Malte Huffmann, mede-oprichter en co-CEO van Mondu. “Maar naarmate meer bedrijven steeds meer digitaal overstappen, zal de behoefte aan BNPL voor B2B online enorm groeien. We staan aan de vooravond van een “digitaliseringsboom” en Mondu wil deel uitmaken van die revolutie door innovatie binnen de B2B-betalingsruimte te stimuleren.”

We hebben al duizenden bedrijven bediend via onze oplossing en ondertekende handelsklanten in verschillende sectoren, waaronder schoonmaak, productie en grondstoffen. Onder hen is Ionto Comed , een fabrikant in de schoonheidssector die salons voorziet van alles, van massagebehandelingstafels tot apparatieve cosmetische apparatuur.

De Monduneers maken onze visie werkelijkheid

Bijna 50% van het bestaande Mondu-team is gefocust op product-, technologie- en risicobeheer. De toewijding en vindingrijkheid van onze Monduneers heeft geholpen bij het ontwikkelen van de beste risicobeheermogelijkheden met hoge goedkeuringspercentages van meer dan 90% van de klanten (zowel oude als nieuwe) bij het afrekenen.

Eerder dit jaar hebben we voormalig Klarna Legal Director Miyu Lee aangesteld als onze Chief Legal Officer en General Counsel om een dynamisch en modern juridisch en compliance-team op te bouwen dat past bij de ambities van Mondu. We nemen momenteel mensen aan voor een breed scala aan senior- en juniorfuncties in het hele bedrijf. Als je een getalenteerde professional bent wiens ambitie overeenkomt met die van ons, solliciteer dan om Monduneer te worden!

Haal meer uit uw betalingen met Mondu.

Over Mondu

Mondu is een in Berlijn gevestigd fintech-bedrijf in de B2B-betalingsruimte met als doel het financiële leven van het MKB te vereenvoudigen, zodat ze zich kunnen concentreren op het bedrijfsleven. Wij bieden een Buy Now, Pay Later-oplossing voor B2B. Tot op heden heeft het bedrijf $ 57 miljoen opgehaald. Ons team bestaat uit meer dan 100 ongelooflijk getalenteerde professionals met verschillende achtergronden, met ervaring bij toonaangevende bedrijven in de technologie en elders. Het bedrijf werd mede opgericht door seriële ondernemers Philipp Povel en Malte Huffmann, evenals Gil Danziger.

Over Cherry Ventures

Cherry Ventures is een durfkapitaalbedrijf in een vroeg stadium dat wordt geleid door een team van ondernemers met ervaring in het opzetten van snelgroeiende bedrijven zoals Zalando en Spotify. Het bedrijf steunt de meest gedurfde oprichters van Europa, meestal als hun eerste institutionele investeerder, en ondersteunt hen bij alles, van hun go-to-market-strategie tot de schaalvergroting van hun bedrijf. Cherry Ventures heeft eerder geïnvesteerd in de startfase van meer dan 90 bedrijven in heel Europa, waaronder FlixBus, Flink, Auto1 Group, Infarm, Rows, Forto en SellerX. Cherry Ventures is gevestigd in Berlijn en investeert in heel Europa met vestigingen in Londen en Stockholm.

Over FinTech Collectief

FinTech Collective is een wereldwijd durfkapitaalbedrijf dat ondernemers ondersteunt die de manier waarop geld door de wereld beweegt opnieuw bedraden. Het bedrijf, opgericht in 2012 en gevestigd in New York City, heeft uitgebreide ervaring met investeringen op kapitaalmarkten, vermogensbeheer, bankieren, lenen, betalingen, verzekeringen en DeFi. Gesteund door enkele van 's werelds toonaangevende institutionele investeerders, beheert FinTech Collective meer dan $ 750 miljoen aan gereguleerde activa en heeft het geïnvesteerd in 77 portefeuillebedrijven. De beherende partners van FinTech Collective ontmoetten elkaar toen ze midden twintig waren en hielpen vier fintech-bedrijven op te bouwen, op te schalen en succesvol te verlaten.

Over Valar Ventures

Valar Ventures is een durfkapitaalfonds gevestigd in de Verenigde Staten, opgericht door Andrew McCormack, James Fitzgerald en Peter Thiel. Het bedrijf zoekt uitzonderlijk getalenteerde teams en investeert wereldwijd in snelgroeiende financiële technologiebedrijven met hoge marges die enorme marktkansen nastreven, zoals Xero, Wise (voorheen TransferWise), N26, BlockFi, Bitpanda, Qonto, Stash, Bestow, Taxfix, Neo en Moss.

Content Writer

You might enjoy...

Looking to offer trade accounts to your business clients? Dive into this beginner-friendly article to learn about trade accounts and how they work.
Picture of Anthony Back

Anthony Back

Kies de beste B2B BNPL provider voor jouw bedrijf. De belangrijkste overwegingen en waarom Mondu je eerste keuze is voor groei.
Picture of Anthony Back

Anthony Back

Blijf in contact.

Word lid van onze e-maillijst en ontvang diepgaande inzichten in het veranderende B2B-betalingslandschap en de nieuwste productupdates en nieuws van het Mondu-team.

Newsletter

Mondu Newsletter

Word lid van onze e-maillijst voor diepgaande inzichten in het B2B-betalingslandschap.